ARTYKUŁY

Dodane 23.11.2016
Kategoria

Alpha

dla młodzieży z Budzowa

Alpha Budzów na Wzgórzu Miłosierdzia w Stryszawie  :)

W dniach od 18 do 20 listopada br. w Stryszawie, gdzie znajduje się Centrum Galilei, miał miejsce weekend Alpha dla młodzieży z Budzowa. W tym wyjątkowym spotkaniu wzięło udział 55 uczestników (w wieku od 13 do 23 lat) oraz 25 członków z ekipy. Tematyka weekendu dotyczyła Ducha Świętego – kim jest i co czyni oraz jak zostać napełnionym Duchem Świętym. W ostatnim dniu wykład poruszał temat jak przeciwstawić się złu.

Punktem kulminacyjnym był sobotni wieczór, gdzie po całodniowych wykładach i dzieleniu się w grupach nastąpił czas modlitwy o wylanie Ducha Świętego na uczestników kursu Alpha. Dowodem działania Ducha Świętego były dwa spoczynki w Duchu Świętym oraz doświadczenia obecności Ducha Świętego wśród zgromadzonych. Nie można też pominąć głoszących, których wykłady były namacalnym owocem działania Ducha Bożego.

Młodzież zgromadzona na Wzgórzu Miłosierdzia bardzo intensywnie i owocnie przeżyła ten czas pogłębienia wiedzy i uświadomienia sobie działania i prawdziwej obecności Ducha Świętego w swoim życiu. Był to piękny czas wspólnych spotkań, rozmów, zacieśniania więzi oraz czas modlitwy i skupienia, zatrzymania się nad tym co stanowi sens życia, na dzieleniu się swoim życiem i doświadczeniem.  Wieczorami w ramach integracji młodzież uczestniczyła w grach i zabawach oraz spędzała czas na radosnym śpiewaniu pieśni uwielbienia.

…i ten smutek w oczach uczestników kiedy trzeba było już odjeżdżać w kierunku domu…i pytanie: a kiedy kolejny wyjazd? :)

Chwała Panu w Jego dzieła! Chwała Panu za ten weekend!