ARTYKUŁY

Dodane 22.12.2016
Kategoria

Nowe Życie dla Kleryków

W dniach 9-11 grudnia odbył się kurs Nowe Życie dla kleryków pierwszego roku Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Uczestniczyło w nim 32 kleryków. Kurs prowadziły połączone siły Galilei z Krakowa i ze Stryszawy oraz Szkoły Nowej Ewangelizacji śś. Cyryla i Metodego z Bielska.

Świadectwa:
"Bóg dałmi miłosierdzie, nadzieję i wybaczenie. Pokazał mi moje życie na nowo - życie jako Jego dar"
Daniel lat 20.

"Bóg dał mi spokój duchaoraz motywację i siłę do dalszej pracynad sobą, których tak bardzo teraz potrzebowałem. Pokazał mi moje wady, co mam zmienic w moim zyciu. Otrzymałem nowe życie i teraz muszę je dobrze wykorzystać"
Mateusz lat 20

"W czasie tego kursu Bóg dał mi łaskę głębszego poznania Jego indywidualnej miłości, którą codziennie mnie obdarza. Podczas czytania listu doznałem głębokiego wzruszenia, nie wiem dlaczego, ale mocno to we mnie uderzyło i dało do myślenia. Dziękuję za piękne życiowe świadectwa, które pomogły mi zrozumieć, że z nawet największego kryzysu można wyjść z twarzą, tylko trzeba zaufać Bogu i powierzyć Mu całe życie"
Łukasz lat 19.

"Bóg pokazał mi, że jestem dla Niego indywidualnością, że kocha mnie ponad wszystko i pomimo wszystko. Pokazał,że po ludzku jestem słaby, ale w Jego oczach mogę dużo więcej. Na kursie doświadczyłemniesamowitej mocy modlitwy wstawienniczej, tego jak Bóg przemawia przez człowieka, który jest obok mnie. Kurs jest doświadczeniem Boga żywego, który wchodzi w różne dziedziny mojego życia po to by je przemieniać. Na kursie uświadomiłem sobie jaki mam największy problem i że poradzę sobie z nim tylko z pomocą Jezusa. Muszę głęboko w to wierzyć i nie zamykać się na Jego działanie."
Marcin lat 21.